Nocny Kochanek wkracza do akcji

Autor: Redakcja 01/03/2016 15:49

Tym razem Kielce. Właśnie w stolicy województwa świętokrzyskiego Nocny Kochanek chce przeprowadzić swoisty szturm na cnotę tutejszych fanek. Heavy metal na wesoło pod koniec kwietnia. 

Ekipa pochodząca ze Skarżysko-Kamiennej to postawienie w krzywym zwierciadle znanej wszystkim formacji Night Mistress, która składa się z tych samych ludzi, co wspomniany Nocny Kochanek. To jeden z nielicznych i czołowych zespołów w Polsce, które tworzą muzykę z ogromną dozą dystansu oraz poczucia humoru.  

W ich muzyce wyraźne słyszalne są inspiracje legendami gatunku, jakimi są Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, czy wreszcie Helloween. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. 

Na debiutanckiej płycie „HEWI METAL” pojawiają się znakomici goście jak Jonna Kołaczkowska (kabaret Hrabi) czy Zenon Kupatasa - wokalista Kabanosa. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”. Natomiast w utworze „Karate”, promującym wydawnictwo, udział wziął Bartosz Walaszek (Bracia Figo Fagot), twórca Kapitana Bomby.  

Nocny Kochanek zagra w Kielcach 30 kwietnia w klubie Woor. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 złotych, natomiast w dniu imprezy są o całe 5 złotych droższe. 

Fot. www.facebook.com/nocnykochanek