Bohomass lab i rockowa alternatywa

Autor: Redakcja 07/03/2016 22:10

Kielce tym razem będą świadkiem „The House of Ink”, czyli rewelacyjnego debiutu grupy Phedora. Ta właśnie objeżdża ze swoim krążkiem całą Polskę, w tym stolicę województwa świętokrzyskiego. Obok kapeli z Lublina zagrają dwie formacje z naszego regionu. 

Na scenie pojawią się także zespoły Folya oraz Miasto Nocą. Pierwszy z nich powstał w 2008 roku w Kielcach. Kapela na co dzień gra hardrocka z domieszką muzyki alternatywnej. Za przełomowy uznają rok 2015, kiedy to wyszła ich nowa płyta „The Rising”. Doszło także do rotacji personalnych za perkusją. 

Z kolei Miasto Nocą utworzone zostało w 2013 roku. Ekipa ma za sobą udział w przeglądzie Shemat, Scyzoryki 2015, czy ćwierćfinał Life On Stage. Serce bandu podzielone jest na Kielce oraz Tokarnię. 

Na koniec gwóźdź programu, czyli Phedora. W lipcu 2014 roku odbyła się premiera pierwszego fizycznego wydania – płyty z singlem Lost Prophet, który jest owocem współpracy z brytyjskim producentem, Acle Kahney'em, gitarzystą brytyjskiej formacji Tesseract. Utwór ten nawiązuje do problemu pedofilii, skupiając się na sprawie dotyczącej Iana Watkinsa, byłego wokalisty zespołu Lostprophets. 

Na płycie zagościł również rockowy cover utworu Hallelujah Leonarda Cohen'a. Rearanżacja Hallelujah odniosła ogromny sukces oglądalnościowy na zespołowym kanale youtube. Premiera debiutanckiego albumu zespołu miała miejsce 30 września 2015 roku.

Koncert w Kielcach będzie miał miejsce w klubie Bohomass lab 20 marca. Start imprezy o godzinie 19. 

Cena biletów wynosi – 15 złotych.