Młodzi mają głos

Autor: Maria Jaskot 01/09/2016 16:33

Taka myśl przyświecała Sandomierskiemu Centrum Kultury, które  podczas pożegnania wakacji postanowiło oddać scenę początkującym muzykom z Sandomierza i okolic. Spośród wielu zgłoszeń organizatorzy wybrali artystów, którzy 3 września zagrają na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Wśród nich znalazła się formacja Non Omnis. Wywodzi się z Sandomierza, powstała w marcu 2016 roku. Twórczość zespołu oscyluje między rockiem a metalem. Podczas wakacji, niemal w każdy weekend, koncertowali przy sandomierskim Ratuszu. Zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Baranowie Sandomierskim. 

Obok naszych reprezentantów pojawi się ekipa z Kraśnika – grupa Spring Rolls. Zespół istnieje od 2011 roku, wykonuje muzykę z pogranicza rocka. W 2013 roku wydał singel „Designer”, a rok później demo „New born”. Oba wydawnictwa dobrze się przyjęły. W 2015 pojawił się singel „Lunatics”, któremu towarzyszy teledysk. Zespół intensywnie koncertuje, ostatnio zagrał na Cieszanów Rock Festiwal. W sierpniu premierę miał  najnowszy kawałek chłopaków – „RGB” – do którego również powstaje klip. 

Start: godz. 13. Wjazd: free