Poganie w Kielcach. Szukają supportów

Autor: Redakcja 17/10/2016 13:20

To gratka dla sympatyków brudnych brzmień, wypełnionych dźwiękami z symfonii rodem. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie formacja powstała w… Zachodniej Syberii.

Weilcoruss to reprezentant pogańskiego black metalu. Ekipa została założona w 2005 roku i od pewnego czasu przebywa w Pradze. W informacjach krążących po internecie możemy wyczytać, że ich muzyka jest kompilacją symfonicznych aranżacji i ciężkich riffów. Dopełnieniem całości jest progresywna perkusja.

Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów, muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.

Tym razem padło na Kielce. Weilcoruss zagra w Woorze 5 listopada. Początek zaplanowany jest na godzinę 19.00.

Poszukiwani są dwa supporty, które poprzedzą występ gości z Pragi. Ze szczegółami można zapoznać się w Woorze, bądź na ich stronie fanpage.