To będzie traumatyczne przeżycie

Autor: Maria Jaskot 19/10/2016 07:58

Jeśli dopadł Was jesienny letarg, zastosujcie muzyczny wstrząs. Świetną okazją będzie koncert Traumy 21 października w sandomierskim Lapidarium.

Impreza jest jednym z punktów trasy "Invisible Reality Tour 2016" promującej reedycję flagowego wydawnictwa zespołu "Invisible Reality". Gościnnie pojawi się formacja Insidius, Fanthrash oraz Slaughter Of The Souls.

Trauma to legendarny przedstawiciel polskiego death metalu. Grupa pochodzi z Elbląga, funkcjonuje bezustannie od 1988 roku. Początkowo nazywali się Thanatos. Mają na swym koncie pokaźną ilość koncertów w kraju i zagranicą oraz trzynaście wydawnictw. W przygotowaniu jest materiał na longplaya, który ma się ukazać w 2017 roku.

Insidius jest death metalową kapelą, na którą dość długo musieliśmy czekać. Od 1990 roku istnieli przez zaledwie dwa lata, z zaświatów wrócili po dwudziestu. Końcem kwietnia 2016 roku wyszła na światło dzienne ich debiutancka płyta "Shadows of Humanity".

Fanthrash powstali w 1986 roku, wywodzą się z Lublina. Ich muzyka to thrash-death-progressive metal. W swojej działalności odnotowali przerwę trwającą piętnaście lat. Mieli okazję koncertować m.in. z: Voivod, Incantation, Hate, Turbo, Kreon i Pandemonium. Wydali dwie EP-ki i jedną płytę długogrającą, a obecnie trwają prace nad kolejną.

Slaughter Of The Souls to sandomierska formacja zawiązana w 2004 roku. Jej członkowie wywodzą się z kapel: Corruption, Night Gallery, Land Of  Fear oraz S.N.O.W. W ich muzyce znajdujemy elementy thrash, heavy i death metalu. Jesienią 2012 roku wydali swoją debiutancką płytę "MMXII".

Start: 20.00. Bilety: 20 zł.