To już jutro! Nowy lepszy świat o Ostrowcu

Autor: Redakcja 04/11/2016 09:30

Entuzjaści najświeższego wydawnictwa z pewnością będą zadowoleni, natomiast starzy fani nie powinni poczuć się pokrzywdzeni. 

Do Ostrowca Świętokrzyskiego zawita grupa Akurat, która promuje swój krążek „Nowy Lepszy Świat”, którego premiera miała miejsce 9 września. To pierwsze wydawnictwo od czterech lat. 

Wstęp na koncert w klubie Perspektywy kosztuje w przedsprzedaży 20 złotych, natomiast w dniu imprezy – 30. Start 5 listopada o godzinie 20.

To prawdziwe „wejście smoka”

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny. Mimo, że tytułowe nagranie trzyma nas w niepewności przez blisko minutę, a wręcz wolno się rozkręca, to wraz ze zmianą tempa świetnie odzwierciedla w/w. zmiany. 

Na pierwszy „rzut ucha” Nowy Lepszy Świat przypomina znajomy, zawadiacki klimat zespołu okraszony charakterystycznym wokalem Piotra Wróbla. Natomiast w momencie pojawienia się elektroniki wszystko nabiera nowych barw. 

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. 

Czy ten świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam. Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. 

Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda - to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką.