To pierwszy taki weekend w Kielcach

Autor: Redakcja 17/11/2016 10:19

Dawno nie mieliśmy okazji przeżywać tak intensywnego zakończenia muzycznego tygodnia w stolicy województwa świętokrzyskiego. W ten weekend będziemy świadkami aż sześciu gigów w pięciu miejscach.

Na deskach Woora, Bohomass Lab, Bazy Zbożowej, Starmana, czy Grand Hotel Music Club wystąpi łącznie dziesięć formacji muzycznych. Szczególnie intensywnie zapowiada się piątek. Tego dnia niemalże jednocześnie grać będą cztery różne imprezy.

Piątek

Na początek punkowa kompilacja w Woorze, czyli występ zespołów Farben Lehre i The Analogs. Z jednej strony, nie da się ukryć – obie ekipy są w Kielcach często, jeśli nie powiedzieć – zbyt często. Ale to nie przeszkadza ich sympatykom, którzy na ich występy przychodzą tłumie.

Następnie lokal przy ul. Kapitulnej i sławne Łąki Łan, które 18 listopada przeżywają czas szczególny. Otóż tego dnia ukaże się ich kolejna płyta. Koszt wejściówek na tę imprezę to 50 złotych, zaś start zaplanowany został na godzinę 21.

Jeżeli komuś nie pasują klimaty punkowe, czy też te reprezentowane przez Łąki Łan, warto zwrócić uwagę na propozycję klubu Starman. To właśnie tam o godzinie 20.00 swój występ rozpocznie formacja Killing Silence, która supportuje grupę Hook. O tej ostatnio zrobiło się szczególnie głośno. Głównie dlatego, że ich premierowe wydawnictwo wylądowało w sklepach.

Z kolei do Bazy Zbożowej można wybrać się o własnych nogach, lub za pośrednictwem łącza Wi-fi. Piątkowego wieczoru zagrają tam Archont oraz Kiss of Death. Koncert w ramach Antologii Nowego Rocka można będzie posłuchać online dzięki live-stream użyczonemu przez Tvsports.pl.

Sobota

Na rozpiski koncertowe powraca Woor z występem zespołów The Snuff oraz kieleckiego Authority. Impreza grup Authority oraz The Snuff będzie miała miejsce 19 listopada w klubie Woor przy Placu Wolności. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 19.00. Cena biletu sięga jedynie 10 złotych w przedsprzedaży oraz 15 złotych w dniu koncertu.

Zwieńczeniem szalonego weekendu jest Organek w Grand Hotel Music Club. Koncert Organka odbędzie się w Kielcach 19 listopada w Grand Hotel MUSIC CLUB, przy ulicy Sienkiewicza 78. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 20. Bilety na wydarzenie kosztują: 35 zł (w przedsprzedaży) i 45 zł (w dniu koncertu). Można je kupić w kasach hotelu Best Western Grand Hotel, na stronie eBilet.pl oraz w Empikach.

***

Szczegóły na temat każdego z tych koncertów można przeczytać na naszej stronie w obszernym kalendarium.