Niecodzienna akcja Sound Rush

Autor: Redakcja 08/10/2013 00:00

O co chodzi? Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Potrzeba 3999 zł na opłacenie studia nagraniowego, gdzie kapela przez tydzień pracowałaby nad swoim materiałem.

Jak pomóc? Bardzo prosto. Wystarczy zacząć od nagłośnienia akcji (chodzi tu o zwykły like and share na facebooku). Na podanej stronie (TUTAJ) przedstawione są szczegóły akcji. Wystarczy kliknąć link „Wesprzyj projekt” , następnie wybrać kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na wsparcie zespołu i jaką nagrodę chciałbyś za to otrzymać.

Co zespół oferuje w zamian? Przede wszystkim swoją muzykę nagraną na fizycznym nośniku. Poza tym podwójne zaproszenia na ich koncerty oraz autografy.

Do kiedy? Akcja trwa miesiąc, jej zakończenie przewidziane jest na 31 października.

Rafał Zygula, pomysłodawca całego przedsięwzięcia opowiedział nam o projekcie. – Sound Rush na scenie daje czadu! Kiedyś po koncercie pomyślałem sobie „Kurde, trzeba coś z tym zrobić!" Zapytałem Alę czy mają mp3, okazało się, że nie. Chciałem po prostu puścić sobie w domu ich kawałek i nie mogłem tego zrobić. Tak właśnie narodził się pomysł. Pierwszą myślą było nagranie jednego czy dwóch kawałów, lecz po rozmowie ze studiem, okazało się, że jest strasznie drogie – w porównaniu do nagrania od razu całej płyty. Zacząłem interesować się innymi sposobami i tak trafiłem na Crowd Funding. Na początku amerykański, potem polski. W końcu zdecydowałem się poprosić o współpracę portal polakpotrafi.pl, poczym nagraliśmy nasz krótki filmik zachęcający do wsparcia. Napisałem z kolegą Tomkiem tekst i już po 4 tygodniach uruchomiliśmy projekt.

Na temat akcji wypowiedziała się również Ala Zawisza, gitarzystka Sound Rush. – Nie ukrywamy, że nagranie płyty to nasze wielkie marzenie. Dzięki niej zrobimy następny ogromny krok. Mamy gotowy cały materiał na płytę, ale niestety funduszy na realizację brak. Mamy cichą nadzieję, że ludzie nam pomogą. Oczywiście każdy, kto nas wesprze dostanie odpowiedni upominek od zespołu. W tym projekcie dosłownie każda złotówka się liczy. Zobaczymy, czy się uda. Trzymajmy kciuki!

Przypominamy, że Sound Rush to grupa z Kielc, grająca alternatywno-progresywnego rocka. Formacja powstała 17 października 2012 roku, a obecnie działa w składzie: Monika Zychowicz (wokal), Ada Angielska (klawisze), Wiola Koźbiał (bas), Ala Zawisza (gitara) oraz Wojtek Nowak (perkusja).