Disconnected wesprą The Raven Age na ich krakowskim koncercie!

Autor: Redakcja 08/09/2023 13:29

Adepci nowoczesnego metalu z Francji nie boją się zapuszczać w różne strony – od metalcore’u aż po prog czy alt-metal. Grupa promuje wydane w zeszłym roku “We Are Disconnected”.

Koncert kwintetu razem z The Raven Age odbędzie się już ten jesieni, w Krakowie.
Płyta oraz bilety na koncert The Raven Age oraz Disconnected są nadal dostępne w Knock Out Music Store!

THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) groove metal, metalcore:
Zespołów grających metalcore mamy na pęczki, dlatego trudno jest wydestylować z nurtu składowe, które pomogą uzyskać własny styl. Na szczęście The Raven Age nigdy nie mają z tym problemu i dzielnie rekonstruują gatunek po swojemu już od 2009 roku - przeżyli więc jego szczytowe lata popularności oraz teraźniejszy renesans i w ogóle nie tracą wyrazistości. To bezprecedensowe numery, choć melodyjne, zaglądające do skarbca klasycznego metalu, bo George Harris i jego kompani doskonale rozumieją rolę wzniosłego hooku w piosence. Znajdziecie tu narowiste riffy, chwytliwość wdzierającą się do głowy, a do tego motoryczny groove czy smaczki wzięte z rocka alternatywnego, dzięki którym całość buja tak, że właściwie trudno w tej propozycji artystycznej o jakikolwiek słaby punkt. Te mocne z kolei uwydatniają się na koncertach, więc zapraszamy, byście przekonali się o tym na własne oczy i uszy.

DISCONNECTED (Francja) alt-metal, metalcore:
Francuzi z Disconnected wiedzą, że współczesne czasy wymagają współczesnej muzyki, dlatego nie poszukują szczęścia w stylizacji na oldschool. Wręcz przeciwnie – zespół z Troyes jest tak aktualny, jak się da. Pięcioosobowy skład z lubością prezentuje progmetalowe zawijasy aranżacyjne, agresję metalcore’u, trochę altmetalowej przebojowości i nawet post-hardcore. Dla każdego coś dobrego.

Zagrają:   
THE RAVEN AGE (Wielka Brytania) groove metal, metalcore
+Disconnected (Francja) alt-metal, metalcore
Kiedy: 12 października (czwartek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions