Taxi Caveman zagra przed Mutoid Man we Wrocławiu

Autor: Redakcja 08/09/2023 13:44


Warszawscy stonerowcy wesprą Mutoid Man i udowodnią, że doskonale wiedzą, jak pisać riffy gotowe wystrzelić w inną galaktykę. Już niedługo grupa wyda swój trzeci album zatytułowany “UGH!”.
Mutoid Man i Taxi Caveman wystąpią we wrocławskim Starym Klasztorze już 2 września.
Bilety są nadal dostępne na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

MUTOID MAN (USA) stoner metal, sludge, mathcore:
Największym atutem Mutoid Man pozostaje stylistyczne niezdecydowanie i żonglerka wszystkimi dostępnymi motywami. Mathcore, ale na ciepłym, stonerowym brzmieniu? Thrash, ale z ultraciężkimi tąpnięciami wyjętymi prosto ze sludge’owego skarbca riffów? A może mariaż typowo amerykańskiego metalcore’u z bardziej emocjonalnym post-hardcorem? To wszystko tu jest. Ta trójka nie boi się dosłownie niczego, bo w tym całym gatunkowym przekładańcu dba przede wszystkim o dobre piosenki – takie z dobrymi hookami i refrenami, nawet mimo tysiąca nut dookoła nich. Z drugiej strony… Trudno się dziwić. Przecież w Mutoid Man grają ludzie z Converge, High on Fire czy Cave In, a więc profesjonaliści, żadne żółtodzioby.

TAXI CAVEMAN (Polska) stoner rock, stoner metal:
Taxi Caveman gra stonera bez żadnej napinki, a jednocześnie z maksymalnym poziomem profesjonalizmu. Bo w skład zespołu wchodzą otrzaskani muzycy, którzy nie pozwalają sobie na odwalanie fuszery, ale na puszczenie oka już jak najbardziej. Mają abstrakcyjne teksty, nie boją się wpuścić przestrzennej psychodeli w twardą riffową tkankę i piszą hity na zawołanie. Idealna sprawa na wrześniowy wieczór, nie spóźnijcie się na nich.

Wystąpi:
MUTOID MAN (USA) stoner metal, sludge, mathcore
+ Taxi Caveman (Polska) stoner rock, stoner metal
Kiedy: 2 września (sobota) 2023
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions