Ostrowiec ma Perspektywy

Autor: Redakcja 26/11/2013 15:59

Formacja TheStylacja wystąpi na deskach klubu Perspektywy w sobotę o godzinie 20. „Łódzka formacja muzyczna, tworząca muzykę Ska. Charakter muzyki i specyfika brzmienia skłania ku wnioskom, iż muzycy zawiązali zespół w przerwie między poszczególnymi badaniami w zakładzie psychiatrycznym. Dźwięki przepełnione energią i elektrowstrząsami są oryginalnym punktem na muzycznej mapie naszego kraju” – możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony fanpage na Facebook.com.

Natomiast tydzień później odbędzie się pierwszy po długiej przerwie koncert rzeszowskiej kapeli 1984.

Muzycy zaprezentują materiał z poprzednich płyt, a także kilka zupełnie nowych utworów, które znajdą się na najnowszym wydawnictwie formacji. Muzykom towarzyszyć będzie niecodzienny support – SPLIT z performancem pt. „Wolne Media”   1984 powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza – wtedy jeszcze tylko gitarzysty. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej.

W 1984 brały udział takie postaci jak: Krzysiek Bufet Bara, Wojtek Pancerny Trześniowski, Leszek Cielak, Janusz Birys Gajewski, Roman Smutny Rzucidło, Paweł Czester Tauter, Maciek Miernik, Darek Czarny Marszałek, Marek Kisiel, Grzesiek Wesołowski, Ziemiowit Nyzio i Andrzej Paprot. Obecnie 84 to Mizerny (gitara jak i wokal!) oraz łódzki muzyk Robert Tuta znany również ze współpracy z Agressivą 69, Bielasem i Marynarzami, NOTem oraz Maćkiem Maleńczukiem.

Supportem będzie SPLIT. Start o godzinie 19. Wstęp 10 złotych, w dniu imprezy – 15.