Drugi i trzeci półfinał IV edycji Przeglądu „sHemat” przed nami

Autor: Redakcja 28/12/2013 17:39

11 stycznia do walki o kolejną przepustkę do wielkiego finału staną zespoły Hardware, Sound Rush, Distorted Transmission i Piotr Kozłowski.

Jędrzejowska kapela Hardware w obecnym składzie występuje od lipca 2012 roku. Grupa ma na swoim liczne sukcesy: III miejsce na ogólnopolskim przeglądzie kapel rockowych „Czysty Akord” oraz pierwsze miejsce na przeglądzie zespołów muzycznych w Połańcu. Hardware tworzą: Patryk Szczygiel – wokal, Michał Musiał – gitara, Kamil Terczyński – gitara, Dawid Piasta – bas i Tomek Lewandowski – perkusja.

Sound Roush to kielecka formacja, którą tworzą cztery kobiety i jeden mężczyzna. Grupa porusza się w obszarach szeroko rozumianego rocka z elementami alternatywy i progresywnymi. Kapela ogrywa się w kieleckich klubach i na festynach w naszym regionie. Sound Roush to: Monika Zychowicz – wokal, Ada Angielska – klawisze, Wiola Koźbiał – bas, Ala Zawisza – gitara i Wojciech Nowak – perkusja.

Distorted Transmission to grupa z Kielc, która w swojej twórczości inspiruje się takimi formacjami jak: Metallica, The Clash, Ramones, czy Limp Bizkit. Kapelę tworzy zgrane trio: Maciej Toczek – wokal, gitara, Mikołaj Pacek – bas i Paweł Kędzierski – perkusja. Pierwszy poważny występ na żywo Distorted Transmission miał miejsce w sierpniu 2013 roku w klubie Kotłownia. Koncert spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony przybyłych, a wieczór zakończył się bitwą wodną zespołu z fanami.

Piotr Kozłowski zaprezentuje swoje umiejętności podczas „sHematu” solo. Muzyka w sercu Piotrka gra od dziecka. Jego pierwszym instrumentem był akordeon. Dzisiaj gra na klawiszach. Piotr Kozłowski w swojej twórczości porusza się w obszarach muzyki elektronicznej.

Natomiast 22 lutego w boju o ostatnią przepustkę do wielkiego finału zmierzą się zespoły Raincoat, Strzał w Głowę, Książę Rupert pokonuje smoka i _system32.

Pochodzący ze Skarżyska Kamiennej Raincoat to dobrze znana grupa świętokrzyskim fanom rocka. Początki kapeli sięgają 2010 roku. Na koncertach zespół koncentruje się na prezentacji swojego autorskiego materiału. W czerwcu 2012 roku Raincoat zdobyli nagrodę główną i publiczności podczas „Holiday Rock Fest” w Skarżysku Kościelnym.

Strzał w głowę to sandomierska kapela grająca freestyle garage rock. Wszystko zaczęło się w 2002 roku i jak podkreślają członkowie zespołu historia grupy jest wciągająca niczym pustynne piaski w Piasecznie. Na początku 2013 roku Strzał w Głowę zakwalifikował się do krakowskiego Hard Rock Rising 2013 – globalnej bitwy kapel. Natomiast kilka miesięcy wcześniej panowie wygrali półfinałowy etap „sHematu”.

Pod tajemniczą nazwą Książę Rupert pokonuje Smoka kryje się kapela z Kielc. Nic więcej o zespole naciskać nie można, ponieważ członkowie grupy nie podają o sobie informacji w żadnym z ogólnie dostępnych źródeł.

_system32 to formacja powstała w 2012 roku. Tworzą ją: Piotr Wiśniewski – wokal, Mateusz Czechowicz – gitara, Michał Badecki – gitara basowa i Jacek Cendrzak – perkusja. Kapela ma na swoim koncie debiutancką EP-kę na której można znaleźć takie utwory jak: Moja dziewczyna, Mus, czy LD.

Z każdego półfinału do dalszych zmagań jury promuje jeden zespół. Natomiast publiczność wskaże swojego faworyta, który wystąpi w Rundzie Drugiej Szansy i stoczy zażarty pojedynek o wejście do wielkiego finału „sHematu”.

Początek III koncertu półfinałowego IV edycji Przeglądu „sHemat” zaplanowano na godzinę 17. Wstęp wolny.

Portal roCKonline.pl jest patronem medialnym IV Pałacykowego Przeglądu Zespołów „sHemat”.