Tides From Nebula w Kielcach!

Autor: Redakcja 08/02/2014 00:28

Koncert instrumentalnej grupy Tides From Nebula odbędzie się 30 marca w kieleckim klubie Woor. Godzina wydarzenia nie jest jeszcze znana. Cena biletów prawdopodobnie wyniesie do 25 złotych. Razem z TFN w trasę koncertową marzec-kwiecień wyrusza ekipa Obscure Sphinx, w której gra kielczanin – Michał „blady” Rejman. Ta także pojawi się w Kielcach! Na scenie zawita jeszcze Besides.

Szczegóły już wkrótce na RoCKonline.pl.

Obscure Sphinx to projekt założony w 2008 roku. Tworzą muzykę oscylującą między post i doom metalem, nie boją się jednak czerpać inspiracji z innych gatunków jak post-rock, czy metal progresywny. W swej twórczości łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu. Całość zaś dopełniona jest wyjątkowym głosem wokalistki.

Zespól Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku. Już w następnym roku powstał album „Aura”, który został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy. Zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Tygodnik „Przekrój” w podsumowaniu muzycznym uznał krążek jednym z 10 najlepszych polskich albumów 2009 roku. Miesięcznik „Teraz Rock” w swoim zestawieniu uznał formację za czwarty najlepszy debiut w Polsce.

Natomiast swoją koncertową klasę grupa potwierdziła wygrywając dwa największe konkursy dla młodych zespołów: Neuro Music (Asymmetry Festival) oraz Before Party (KnockOut Festival).

Drugi longplay „Earthshine” miał premierę 9 maja 2011 roku. W międzyczasie warszawska ekipa została zaproszona przez Riverside do wzięcia udziału w europejskiej trasie koncertowej. Po zagranicznych sukcesach, na początku roku 2013 TFN skupiło się na pisaniu nowego materiału. Owoc prac to „Eternal Movement”.

Clipboard01