Majówka w klimatach death metalowych

Autor: Redakcja 31/03/2014 21:13

In Silent to brutal death metal w wydaniu sandomierskim. W kapeli rolę perkusisty pełni Kamil „Młody” Pięta, gitarę basową dzielnie dzierży Damian „Młynarz” Maciąg, a Marcin „Mal” Skoczylas oraz Konrad „Buba” Ozdoba to gitarzyści. Ten ostatni odpowiada również za wokale.

Obok nich wystąpią dwie formacje z Warszawy. Jedna z nich to Sun No More. Muzycy grający doom i black metal w swojej twórczości inspirują się takimi składami jak Christ Agony, Behemoth, Samael, Moonspell, czy Septic FleshTego.

Druga kapela ze stolicy to Hornad, czyli mieszanka blackened death metal oraz technical death metal.

Nie obędzie się także bez kieleckiego akcentu podczas tej imprezy. W tym wypadku takim elementem będzie występ formacji Żółć, powstałej pod koniec 2011 roku. Wg informacji zamieszczonych na stronie zolczespol.bandcamp.com, „projekt powstał w Kielcach na gruzach punkowej Gorączki, jako coś bardziej popieprzonego i eklektycznego. Inspiracji szukamy w muzyce naszej młodości, bez oglądania się na podziały gatunkowe, czy obecnie panujące mody i trendy”.

W ramach oszczędności bilety na imprezę można kupić taniej w przedsprzedaży – 10 zł. W dniu koncertu będzie to już 15 zł. Start o godzinie 19:00.