Countrowo-bluesowa ofensywa w Pałacyku - relacja

Autor: Anna Staniek & Bartek Osman 25/07/2014 10:39

Jako pierwsi na scenie ustawionej w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych zameldowali się muzycy kieleckiej formacji Wheels of Steel. Zespół swoim kilkudziesięciominutowym występem udowodnił, że muzykę country można z powodzeniem grać i tworzyć nie tylko za wielką wodą. Podobne zdanie miała również dość licznie przybyła na miejsce koncertu publiczność, która może i nie tańczyła, nie pogowała ani nie tworzyła ścian śmierci, ale za to nagradzała każdy wykonany tego wieczoru utwór solidną porcją braw.

Galeria zdjęć z koncertu - autor: Anna Staniek

O godzinie 21 nastąpiła zmiana warty. Pałacykową scenę objął we władanie drugi z zaplanowanych na niedzielę zespołów – The Blue Socks. „Niebieskie skarpetki” pokazały, że nie tylko potrafią grać bluesa, ale także go czują. Obok autorskich kompozycji grupy największe wrażenie zrobił na mnie cover Eurythmics Sweet Dreams (Are Made of This). Muzycy Blue Socks dokonali naprawdę ciężkiej i trudnej rzeczy, jaką bez wątpienia jest zaaranżowanie od nowa tak popularnego utworu, by nie utracił on swojej tożsamości a zyskał dodatkowo nowy wymiar. Równie wspaniale zabrzmiał zagrany na bis z gościnnym udziałem wokalistki Wheels of Steel cover kawałka Cocaine skomponowanego przez J.J. Cale’a, a wykonywanego później przez m. in. samego Erica Claptona.

Bez tytułu

Podsumowując, niedzielny wieczór można uznać za w pełni udany. Dopisały zespoły, dopisała publiczność. Dopisała nawet pogoda, która załamała się dopiero po zakończeniu obu występów. A jeśli niebo zaczyna płakać po wybrzmieniu ostatnich akordów to znak, że koncerty musiały być naprawdę bardzo dobre.