Corruption wraca w rodzinne strony

Autor: Redakcja 16/08/2014 15:14

26 wrzesień – Perspektywy (Ostrowiec Świętokrzyski)
3 październik – Lotnik (Golejów k. Staszowa)
11 październik – Woor (Kielce)
25 październik – Lapidarium (Sandomierz)
31 październik – Semafor (Skarżysko-Kamienna)

Grupa powstała w 1991 w Sandomierzu. Pierwsze studyjne wydawnictwo „The Ultra-Florescence” ujrzało światło dzienne już w następnym roku. Przyszłość tego zespołu nie byłaby tak oczywista, gdyby nie opatrzność „Anioła” Piotra Wącisza, który jako jedyny człowiek ze starego składu, tworzy obecne Corruption.

Na początku 2003 roku formacja wystąpiła jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di Anno. Muzycy w swoim dorobku mają także występy na Metalmanii w 1995 i 2006 r. oraz na Przystanku Woodstock w 2003 r. W lutym 2011 album „Bourbon River Bank” został nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii „Album Roku – Metal”. Grupa może się pochwalić również występem przed Deep Purple w katowickim Spodku. 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Batlle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem.

Obecnie Corruption koncertuje w następującym składzie: Piotr „Anioł” Wącisz – gitara basowa/wokal, Daniel „Dani” Lechmański – gitara/wokal, Piotr „Rutkoś” Rutkowski – gitara/wokal, Bartek „Vincent” Gamracy – perkusja.

Obok Corruption wystąpią także kapele Virgin Snatch i Thermit.

Fot. Oskar Szramka Photography